+421 55 6815611 | egjak@egjak.com
9.3.2022 – Dobrovoľníctvo na slovensko-ukrajinskej hranici
Nezaradené

Dňa 9. 3. 2022 sme boli s našimi žiakmi štvrtého ročníka pomôcť ako dobrovoľníci na slovensko-ukrajinskej hranici. Silné a emotívne príbehy utekajúcich ľudí pred vojnou sa nedajú ani opísať. Všetci unikajú kvôli obavám o svoje životy len s najnutnejšími vecami zbalenými v igelitkách, kufroch, ktoré predstavujú ich celý majetok. Okrem majetku zanechali doma svojich mužov, synov, otcov a odchádzajú do neznáma. Niektorí k známym, či už blízkym alebo vzdialenejším, a niektorí len ďaleko od hrôz vojny.

Rozdávali sme priamo na hraničnej čiare vo Vyšnom Nemeckom, kde má svoj stan pomoci evanjelické spoločenstvo v spolupráci s OS SR, vodu, teplý čaj a kávu, keksy, sladkosti, deky a deťom plyšové hračky. Okrem hmotných vecí sme poskytovali informácie (v anglickom alebo ruskom jazyku) o tom, kde nájdu potrebnú pomoc so zabezpečením teplej stravy, ubytovania a poskytnutia dopravy do svojich nových dočasných domovov.

Sme vďační Bohu, že sme mohli a stále môžeme aj my prispievať svojou troškou k pomoci ľuďom, ktorí túto pomoc teraz obzvlášť potrebujú. Ďakujeme všetkým dobrovoľníkom a koordinátorom, ktorí svojou pomocou pomáhajú všade tam, kde sa dá.