+421 55 6815611 | egjak@egjak.com

V jeseni 2020 sa naše žiačky kvinty B. Kopnická, A. Kolárová, S. Köverová, M. Šebová, N. Štibríková a D. Žigraiová zapojili do projektu “Študenti a študentky po stopách totality,” ktorú organizuje Nadácia Milana Šimečku.

Cieľom projektu bolo samostatným bádaním žiakov, zdokumentovať rôzne aspekty života pod vládou komunistickej strany v malom regióne Slovenska. Pri mapovaní nedávnej histórie v Košiciach, žiačky nadobudli zručnosti nielen v oblasti vyhľadávania zdrojov, prameňov, práce s informáciami, ich analýzou a kritickým hodnotením. Výsledkom ich štvormesačnej samostatnej práce je internetová stránka http://www.prenasledujemetotalitu.sk/, ale nájsť a kontaktovať ich môžete aj na sociálnych sieťach IG https://www.instagram.com/prenasledujeme_totalitu/ a FB https://www.facebook.com/prenasledujeme.totalitu.7 a na emailovej adrese: prenasledujemetotalitu@gmail.com

Toto však nie je koniec ich práce, práve naopak. Ich ďalšie objavy z našej totalitnej histórie môžete sledovať na uvedených sociálnych sieťach.