+421 55 6815611 | egjak@egjak.com
8.-14.9.2023 – Chorus Comenianus v Chorvátsku
Nezaradené

V čase od 8. do 14. septembra sa náš školský spevácky zbor Chorus Comenianus spolu so svojimi pedagógmi zúčastnil sústredenia na ostrove Krk v Chorvátsku.

Spevokolisti mali každý deň svoj pevne stanovený program. Po raňajkách štvorhodinová skúška, poobede oddych pri mori, večera a večer znovu 2 – 3 hodiny nácvik. Nechýbal ani mini koncert vo vode a večerné spievanie na pláži.

V stredu 13.9. sa už od rána naši speváci pod vedením dirigentky Mgr. Aleny Csajkovej chystali na veľký večerný koncert v miestnej katedrále. Počas dopoludňajšej generálky sa v kostole vystriedalo množstvo turistov, ktorých zaujal spev našich zboristov. Až sme sa obávali, či večer ešte niekto príde.

Naše obavy sa ukázali ako neopodstatnené. Na večerný koncert prišli toľkí milovníci umenia, že sa ani nezmestili do kostola. Vôbec ich to však neodradilo. Zaplnili okolité uličky a po nádherných výkonoch našich chorusákov sa hlasné Bravó ! ozývalo zo všetkých strán.

Nádherné počasie, prekrásne prostredie, čisté more a bohatý potlesk na koncerte – to všetko si naši študenti za tvrdý nácvik zaslúžili. Tak, znovu o rok, milované Chorvátsko.