+421 55 6815611 | egjak@egjak.com

Srdečne blahoželáme nášmu absolventovi Dr. Š. Tkáčovi. Sme hrdí na úspechy, ktoré dosiahol. 🙂

Blahoželám doktorovi. Štefan Tkáč, UA Globálny prednášajúci a AUPP profesor, za ocenenie Fulbright návštevy štipendia v Spojených štátoch. Dr. Tkac strávi štipendium od 20 do 2021 júla 2021 na The University of Arizona-Vysoká škola inžinierstva, Tucson, štát Arizona, USA. Jeho Fulbright výskum bude o štúdiu mikroestských štruktúr a ich energetickom potenciáli.

Program Fulbright Visitting Scholar ponúka granty asi 850 zahraničným učencom z viac ako stovky krajín na realizáciu postdoktorandského výskumu v americkej inštitúcii. Šcholars sa vyberá na základe ich vodcovského potenciálu, kapacity na realizáciu výskumu a prednášky na americkej univerzite. Poslaním programu je vzdelávacia výmena. Učenci sa podelia o svoje vedomosti a skúsenosti s návratom do rodnej krajiny.

Dr. Štefan Tkáč je dvojitý Ph. D., vyštudoval Technickú univerzitu v Košiciach, Slovenskej republike a Univerzitu Chung Hua, Hsinchu, Taiwan R.O.C. Jeho Ph.D. je v teórii dizajnu budov a životného prostredia a inžinierstva. Dr. Tkac je aktívny vo výskume, zameraný na mikroestský dizajn, mikroenergetiku a vodné elektrárne. Vlastní aj medzinárodnú architektonickú spoločnosť, prevádzkuje slovenský výskumný laboratórny výskum ~ Taiwan a je platným členom Ázijskej siete priemyselného dedičstva.

Dr. Štefan Tkáč učí v AUPP od roku 2018 ako profesor združenia, neskôr sa stal predsedom Stavebného inžinierstva a architektúry.

American University of Phnom PenhUAZGlobal