+421 55 6815611 | egjak@egjak.com
19.3.2024 – Zlatí Dofáci
Nezaradené

„Byť zlatou dofáčkou či dofákom, to nie je len tak.” 

Slávnostné ocenenie našich dvoch výnimočných žiakov sa udialo 19.3.2024 počas ceremónie v Bratislave. Barborka Kopnická z oktávy a Daniel Ivanko z minuloročnej 5. A si za svoje odhodlanie, neľahkú prácu na sebe a pomoc iným prevzali ocenenie v podobe zlatého pinu za dosiahnutie zlatej úrovne programu DofE.

„Barborka, Dany, klobúk dolu, bolo nám cťou vás na tejto ceste sprevádzať. Ste našou veľkou inšpiráciou a motiváciou robiť DofE naďalej.” 

Barborka Kopnická (oktáva)

  • ocenená zlatá dofáčka o programe DofE (Medzinárodná cena vojvodu z Edinburgu udelená za účasť na rozvojovom programe)

Niekoľko NAJ o DofE:
Najľahšia vec – začať.
Najťažšia vec – dokončiť, čo som začala. Najprekvapivejšia vec – aký veľký batoh unesiem.  Najnezabudnuteľnejšia vec – neopakovateľná zlatá expedícia (3 noci v lese).
Naj kulinársky zážitok – prvá ochutnávka wifonky a instantných palaciniek (topky večera). Najnebezpečnejšie stretnutia – okrem dedinčanov, cez komárov a hadov, líšky, hádam všetko…všetko nie, medveďa nie.
Najväčšie prekonanie samej seba – zdieľanie svojich zážitkov a pocitov, svojich vlastných slov na papieri večer pri ohni.
Najväčšia odmena – dobrý pocit a pocit zadosťučinenia. Lebo všetko, čo v rámci DofE spravíte, má zmysel.

Daniel Ivanko (absolvent 2022/23, 5. A)

  • ocenený zlatý dofák o programe DofE

Vďaka svojej túžbe skúšať stále nové a nové veci, som pred pár rokmi začal tento program pre rozvoj mladých ľudí. Bola to dlhá strastiplná cesta, počas ktorej však prišlo mnoho úsmevných chvíľ plných radosti z dobre vykonanej tvrdej práce. Medzinárodná cena vojvodu z Edinburghu mi ukázala, že všetko, čo si zaumienim, dokážem dotiahnuť do víťazného konca. Ukázala mi, že môžem ísť smelo za svojimi snami bez toho, aby som o sebe pochyboval. Bola pre mňa bránou k novému nepoznanému svetu, ktorý ma čakal po EGJAK-u. A v neposlednom rade ma spravila tým, kým som dnes. Preto odporúčam DofE každému – dá do života množstvo nezabudnuteľných spomienok, tony skúseností a nerozlučné priateľstvá.