+421 55 6815611 | egjak@egjak.com
15.-18.4.2023 – Projekt „Všichni jsme lidi”
Nezaradené

V dňoch 15. – 18.4. sme sa ako škola zapojili do medzinárodného projektu „Všichni jsme lidi”, ktorý organizovala ICEJ – Medzinárodné kresťanské veľvyslanectvo Jeruzalem.  Do projektu boli zapojené školy z Čiech, Slovenska a Nemecka. Cieľom bolo prezentovať projekt školy na tému Holokaust cez umenie.  

Jedenásť našich študentov z rôznych tried vytvorilo úžasný krátky animovaný dokument o košickom maliarovi Ľudovítovi Feldovi, ktorý v Prahe zožal veľký úspech.  

Okrem projektu sme mali možnosť navštíviť židovské geto v Terezíne, niekoľko židovských synagóg, židovský cintorín, zúčastniť sa na pochode Dobrej vôle a iných udalostiach.  

Príspevok účastníčky Niky Baník z Ki:  

Video, ktoré sme vytvorili v rámci projektu „Všichni jsme lidi“, nás nielen naučilo viac o histórii a o tom, aký vplyv môže mať nenávisť v našej spoločnosti, ale nám aj sprostredkovalo možnosť spoznať iných mladých ľudí, ktorí sa zaujímajú o ľudské vzťahy a túto súčasť našej histórie. Všetky projekty boli krásne a bolo vidno námahu, snahu a čas, ktoré do nich boli dané. Aj program na mieste bol jedinečný a pestrý. Siahal od prednášok o antisemitizme, cez obhliadku synagógy a pochodu dobrej vôle až po večernú plavbu po Vltave, kde sme si budovali nové kamarátstva. Ako skupina študentov z našej školy sme sa všetci zblížili a užili si spoločný čas aj Prahu naplno.