+421 55 6815611 | egjak@egjak.com
11.11.2022 – Vzdelávací kurz Mládež proti diskriminácii
Nezaradené

Mládež proti diskriminácii

Nadácia Milana Šimečku pripravila v Smižanoch v období od 7. do 11. novembra vzdelávací kurz Mládež proti diskriminácii. Medzi 29 šikovnými mladými ľuďmi z celého Slovenska, ktorí sú vnímaví voči tomu, čo sa deje okolo nich, bola aj naša študentka, Alina Kopolovets z 2.A.

Hlavným cieľom stretnutia bolo zaktivizovať študentky a študentov stredných škôl a pomocou umeleckej tvorby inovatívnym spôsobom komunikovať témy predsudkov a diskriminácie. Pod vedením skvelých lektorov a lektoriek absolvovali zaujímavé workshopy, prostredníctvom ktorých získali zručnosti, ako na túto tému reagovať a komunikovať ju svojim rovesníkom. Jednotlivé workshopy mali umeleckú formu – divadlo fórum, aktivistické video a vizuálne umenie.

Umelecké výstupy z jednotlivých workshopov budú účastníci jesennej školy spoločne prezentovať v dvoch vybraných lokalitách do konca roka 2022.

Na otázku, čo bolo na vzdelávaní najzaujímavejšie, Alina odpovedala:

„Ako súčasť workshopu Aktivistické video sme natočili 2 videá proti diskriminácii. Pre mňa osobne to bol veľmi zaujímavý proces, pretože nie je ľahké zachytiť na kameru emócie a myšlienky napr. človeka, ktorý diskriminuje ľudí.

Som veľmi vďačná za možnosť zúčastniť sa takéhoto podujatia. Bol to veľmi zaujímavý zážitok a spolu s lektormi a účastníkmi sme zažili veľa srandy vďaka netradičným hrám na spoznávanie a špecifickému prístupu k danej problematike.“

Fotky z kurzu si môžete pozrieť na Facebook-ovej stránke Nadácie Milana Šimečku.