+421 55 6815611 | egjak@egjak.com
06.2023 – Jazykový kvet 2023
Nezaradené

Veľmi sa tešíme z výsledkov celoslovenského kola súťaže Jazykový kvet 2023 v recitácii v anglickom jazyku.

Naše žiačky Veronika Zara Beck a Laura Čurillová, ktoré reprezentovali školu v tejto postupovej súťaži, sa umiestnili na vynikajúcich miestach.

Veronika Zara Beck (príma) získala úžasné 1. miesto v kategórii ll v recitácii prevzatej tvorby ´The wizard of the Oz´ a Laura Čurillová (4. B) sa umiestnila sa na krásnom 2. mieste v kategórii lll v recitácii vlastnej tvorby I write on occasion.

Dievčatá sa s nami podelili o svoje pocity:

Laura: ,,K písaniu poézie som sa dostala celkom náhodou, ešte na základnej škole. Doteraz si pamätám, ako sa mi cestou do školy v hlave skladali rýmy a hneď, keď som prišla, sa zo mňa doslova „vyliala“ báseň na papier. Volala sa Popolník. Odvtedy sa písanie a poézia stali veľkou súčasťou môjho života a doteraz mi verše pomáhajú vyrovnávať sa s vlastnými emóciami a pocitmi. Možnosť podeliť sa o svoje myšlienky s ďalšími ľuďmi je pre mňa obrovským darom.”

Veronika: ,,Od malička sa mi páčili básničky a riekanky, ktoré som sa rada učila a recitovala. Rovnako som mala rada anglický jazyk, ktorý som sa učila od štyroch rokov vďaka kamarátke, ktorá sa narodila v Amerike. Keď som bola staršia, spojila som obe moje záľuby a od prvej triedy na základnej škole som sa zúčastňovala recitátorských súťaží v anglickom jazyku. Veľmi ma to baví a rada by som v tom pokračovala, pretože mám z toho radosť a zvyšuje mi to sebavedomie.”