+421 55 6815611 | egjak@egjak.com
05.2024 – Historicko-poznávacia exkurzia vo Francúzsku
Nezaradené

Žiaci nášho gymnázia spolu s vyučujúcimi francúzskeho jazyka Elenou Kolárovou a Máriou Birnsteinovou sa po roku opäť vrátili do Francúzska a strávili 6 nezabudnuteľných dní na historicko-poznávacej exkurzii.

Prvou zastávkou bolo hlavné mesto, Paríž, kde sme navštívili la Tour Eiffel, Le Dôme des Invalides, hrobku Napoleona Bonaparte, prešli sme sa po Champs-Elysée. Našu prechádzku po najznámejšej a najslávnejšej ulici v Paríži sme ukončili pri Víťaznom oblúku /l´Arc de Triomphe/. Vyskúšali sme si jazdu v parížskom metre. Našu návštevu Paríža sme ukončili v Louvri, v jednom z najväčších a najkrajších múzeí umenia na svete.

Naša exkurzia pokračovala do srdca Francúzska, do regiónu Périgord, kde sme počas dvoch dní navštívili la Rocque Saint Christophe, 900 metrov dlhý rad previsov, jaskýň, jaskyňu Lascaux IV, presnú repliku pôvodnej jaskyne so zachovalými pravekými maľbami zvierat. Naše putovanie pokračovalo do mestečka Rocamadour, slávneho pútnického miesta, potom do Gouffre de Padirac, jednej z najznámejších priepastí na svete. Plavili sme sa loďkami a objavovali krásy jaskynných chodieb. Naša cesta pokračovala do mesta Le Puy en Velay, kde sme navštívili kaplnku la Chapelle Saint-Michel, posadenú priamo na vrchole skalnatej ihly a katedrálu Notre-Dame en Velay. Na spiatočnej ceste sme navštívili druhé najväčšie mesto Francúzska, Lyon, ktoré je zároveň hlavným mestom francúzskej gastronómie.

Naša exkurzia sa uskutočnila vďaka CK Francerelax. Veríme, že o rok sa do Francúzska znova vrátime a navštívime nové krásne mestá a miesta.